Ndërlidhjet

TOKIO


Shtetet e Bashkuara dhe Japonia kërkuan nga Koreja e Veriut që të përmbushë detyrimet e marra para bashkësisë ndërkombëtare për mbylljen e uzinave bërthamore.
Uashingtoni dhe Tokio kanë kritikuar Penjanin që nuk e respektoi 14 prillin si afat për të filluar mbylljen e uzinave të tilla.
XS
SM
MD
LG