Ndërlidhjet

PEKIN


Kanë filluar sot shitjet e biletave për Lojërat Olimpike të vitit 2008 që do mbahen në Kinë.
Zyrtarët kinezë thanë se shitja e biletave do bëhet në mënyrën më të hapur dhe korrekte, derisa pritet që fitimi nga shitja e mbi 7 milionë biletave të jetë rreth 140 milionë dollarë.
75% e biletave do shiten brenda Kinës, ku cmimi mesatar do jetë 13 dollarë.
XS
SM
MD
LG