Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata Amnesty International paralajmëroi për krizë të re humanitare në Lindjen e Mesme nëse qeveritë nuk ndërmarrin masa urgjente për të ndihmuar rreth katër milionë irakianë të zhvendosur. Organizata tha se Siria dhe vende të tjera kanë nevojë për ndihma të menjëhershme, në mënyrë që të jenë në gjendje të ofrojnë strehim, ushqim dhe përkujdesje mjekësore për refugjatët.
Apeli u bë një ditë para fillimit të konferencës ndërkombëtare për refugjatët irakianë, që do të mbahet në Gjenevë.
XS
SM
MD
LG