Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti Mahmud Ahmadinejad u zotua se Irani do t'u rezistojë "deri në fund" mosmarrëveshjeve rreth programeve bërthamore. Në një fjalim në televizion, ai paralajmëroi fuqitë botërore që të heqin dorë nga metodat e tanishme dhe të mos e "keqpërdorin" Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Këshilli ka vendosur sanksione ndaj Iranit pasi ky vend nuk pranoi të pezullojë pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG