Ndërlidhjet

HANOI


Mjekët në Vietnam larguan me sukses plumbin nga zemra e një ish ushtari komunist, 39 vite pasi ishte qëlluar nga trupat amerikane gjatë luftës në Vietnam. Gjatë operacionit që zgjati tri orë, kirurgët e hoqën plumbin dhe valvolën e dëmtuar kardiake e zëvendësuan me një artificiale.
XS
SM
MD
LG