Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin ka shfaqur shpresën se misioni i Këshillit të Sigurimit në Kosovë do verifikojë se si po zbatohet rezoluta 1244 vecanërisht ajo pjesë që ka të bëjë me kthimin e të zhvendosurve.
Në takimin e shefit të shtetit me anëtarët e qeverisë, ministri i jashtëm Lavrov tha se tema kryesore e bisedimeve gjatë vizitës në Beograd do jetë Kosova.
Lavrov më 19 prill do vizitojë Serbinë dhe më 20 prill do qëndrojë në Mal të Zi.
XS
SM
MD
LG