Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin i uroi Papa Benediktit të XVI-të 80 vjetorin e lindjes. Putini ka kërkuar në urimin e tij lidhje më të ngushta mes Moskës dhe Selisë së Shenjtë. Kjo është e pazakontë kur dihet se Kisha ortodokse ruse për një kohë të gjatë e ka akuzuar Vatrikanin se po konverton orotdoksët në Rusi e Ukrainë në katolikë.
XS
SM
MD
LG