Ndërlidhjet

KANDAHAR


Pesë persona u vranë nga shpërthimi i një bombe në rrugë derisa po udhëtonin me një veturë të Kombeve të Bashkuara në krahinën Kandahar të Afganistanit. Në një incident tjetër, në qytetin Herat, humbën jetën dy studentë dhe u plagosën katër të tjerë.
Organizata Human Rights Watch raportoi dje se numri i civilëve të vrarë në Afganistan është shtuar dukshëm gjatë vitit të fundit.
XS
SM
MD
LG