Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso tha se Brukseli nuk do të mbajë anë në krizën politike në Ukrainë, dhe u bëri thirrje të dy palëve që të synojnë kopromis. Ai i bëri këto komente pas takimit me presidentin ukrainas Viktor Yushchenko.
Barroso tha se ka kërkuar nga presidenti ukrainas që të gjejë kompromis në luftën për pushtet me kryeministrin Viktor Yanukovich, që do respektonte "parimet e demokracisë dhe të sundimit të ligjit".
XS
SM
MD
LG