Ndërlidhjet

MOSKË


Moska ka reaguar pas deklaratave të nënsekretarit amerikan Nicholas Burns lidhur me Kosovën.
"Kjo mënyrë dëshirore e të menduarit habit, sepse Burns nuk mund të akuzohet për mungesë informacioniesh. SHBA-të e dijnë qëndrimin tonë dhe të vendeve tjera, se zgjidhja legale dhe stabile për çështjen e Kosovës nuk mund të arrihet pa pëlqimin e të dyja palëve në konflikt", e transmeton Interfax një burim në Ministrinë e Jashtme në Moskë.
XS
SM
MD
LG