Ndërlidhjet

MOSKË


Miliarderi rus në mërgim Boris Berezovski ka deklaruar se sivjet mund të ndodhë kryengritja kundër presidentit Vladimir Putin. Berezovski i bëri këto komente për revistën "Newsweek", botimi për Rusinë.
Dje, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian shprehën shqetësim lidhur me përgjigjen e ashpër të policisë ruse në tubimet e mbështetësve të opozitës gjatë fundjavës.
XS
SM
MD
LG