Ndërlidhjet

LONDËR


Këshilli i Sigurimit duhet të jetë i gatshëm t'i imponojë sanksione të ashpra Sudanit nëse refuzon paketën e Kombeve të Bashkuara, e cila synon t'i japë fund dhunës në Darfur, tha kryeministri i Britanisë. Tony Blair i bëri këto komente në një fjalim, ku e mbrojti politikën e jashtme intervencioniste të Britanisë në Kosovë, Afganistan, dhe Irak.
XS
SM
MD
LG