Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe ligjvënësit kryesorë demokratë që kërkojn caktimin e një afati për tërheqjen e trupave nga Iraku, sot do të takohen për të parë nëse mund të arrihet një kompromis.
Takimi në Shtëpinë e Bardhë bëhet në përpjekje për të zhbllokuar fondin prej 120 miliardë dollarëve për luftërat në Irak dhe Afganistan.
XS
SM
MD
LG