Ndërlidhjet

BRUKSEL


Planet e Shteteve të Bashkuara për vendosjen e sistemit për mbrojtje raketore në Poloni dhe në Republikën e Çekisë pritet të jenë temë diskutimi në takimin e sotëm ndërmjet përfaqësuesve të Rusisë dhe vendeve anëtare të NATO-s.
Rusia ka kundërshtuar planet duke thënë se ato janë rrezik për sigurinë kombëtare ruse. Disa nga aleatët evropianë të Shteteve të Bashkuara në NATO, përfshirë Gjermaninë, gjithashtu kanë ngritur pikëpyetje rreth planeve.
XS
SM
MD
LG