Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se forcat afgane dhe të koalicionit vranë tre luftëtarë talebanë të cilët të maskuar si policë kishin vendosur një pikë ilegale të kontrollit, në krahinën Herat.
Në komunikatën e forcave amerikane u tha se gjatë dy javëve të fundit ka pasur "shumë raporte" për vendosjen e pikave ilegale të kontrollit nga luftëtarët talebanë me qëllim të "rrëmbimit dhe terrorizimit" të afganëve.
XS
SM
MD
LG