Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Robert Gates arriti për vizitë në Bagdad, e cila nuk ishte paralajmëruar. Zoti Gates në Irak arriti nga Izraeli, ku më herët gjatë ditës tha se planifikon që liderëve irakianë t'u thotë se përkushtimet e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në Irak nuk janë të pakufizuara. Ai kërkoi progres më të shpejtë në pajtimin politik dhe në legjislacionin për ndarjen e të ardhurave nga nafta për të "krijuar një ambient" në të cilin do të zvogëlohej dhuna.
XS
SM
MD
LG