Ndërlidhjet

KABUL


Trupat amerikane dhe ato afgane kanë vrarë 24 luftëtarë të dyshuar talibanë në provincën jugore Helmand. Koalicioni i forcave që udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara tha se dy pjesëtarë të këtij koalicioni ishin plagosur gjatë përleshjeve gjatë natës në vendin Sangin. Forcat e koalicionit njoftuan se e kishin rimarrë kontrollin në këtë hapësirë, e cila ishte mbajtur nga kryengritësit për gati dy javë.
XS
SM
MD
LG