Ndërlidhjet

BRUKSEL


Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian mund të përkeqësohen së tepërmi nëse nuk ka rregulla të qarta në tregun global të energjisë.
Shqetësimi bëhet publik nga eurokomisioneri për tregti Peter Mendelson.
Niveli i besimit mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian, sipas Mendelson ka arritur nivelet më të ulëta që nga rënia e komunizmit.
Këto komente Mendelson do t'i përsërisë dhe gjatë ditës në një fjalim që do mbajë në Itali.
XS
SM
MD
LG