Ndërlidhjet

TEHERAN


Bisedimet mes ndërmjetësit iranian për cështjet bërthamore Ali Larixhani dhe shefit të diplomacisë evropiane, Javier Solana do rifillojnë më 25 prill, bëjnë të ditur burimet iraniane
Presidenti amerikan Bush ka përsëritur rrezikun që paraqesin programet bërthamore të Iranit.
"Irani është një problem serioz. Ky është një vend që ka thënë se dëshiron të ketë armë bërthamore, apo ne besojmë se synon të zotërojë armë të tilla. Në fakt atyre nuk u nevojiten armët bërthamore", tha presidenti amerikan gjatë një fjalimi në Ohajo.
XS
SM
MD
LG