Ndërlidhjet

TEHERAN


Bisedimet ndërmjet ndërmjetësit iranian për çështjet bërthamore Ali Larixhani dhe shefit të diplomacisë evropiane, Javier Solana do rifillojnë më 25 prill, bënë të ditur burimet iraniane.
Presidenti amerikan George Bush përsëriti rrezikun që paraqesin programet bërthamore të Iranit.
"Irani është një problem serioz. Ky është një vend që ka thënë se dëshiron të ketë armë bërthamore, apo ne besojmë se synon të zotërojë armë të tilla. Në fakt, atyre nuk u nevojiten armët bërthamore", tha presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG