Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku tha sot se nuk ka kthim prapa nga pavarësia e Kosovës dhe se pozicioni i Kosovës nuk ka qenë kurrë më i fortë në planin ndërkombëtar.
Këto komente kryeministri i bëri në një konferencë mbi integrimet evropiane në Prishtinë, në të cilën u theksua se pavarësia e Kosovës do të qartësojë në masë të madhe edhe raportet mes Bashkimit Evropian dhe Kosovës.
XS
SM
MD
LG