Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon tha se "një koalicion i vullnetit" ndoshta do të jetë i nevojshëm për të vendosur paqen në Somali.
Gjatë tre javëve të fundit së paku 113 persona kanë humbur jetën në kryeqytetin Mogadishu, derisa nga shkurti janë zhvendosur 320 mijë njerëz.
Luftimet në Mogadishu zhvillohen mes militantëve islamikë dhe forcave të sigurisë.
XS
SM
MD
LG