Ndërlidhjet

VIRXHINIA


"Ndihemi të humbur, të pashpresë e të padobishëm" dhe se "kurrë nuk mund ta kishim marrë me mend se Sung Hu Co ishte në gjendje për kaq shumë dhunë" thuhet në deklaratën e familjes së 23 vjecarit, i cili gjatë javës vrau 32 persona në Universitetitn e Virxhinias.
Deklarata ishte shkruar nga motra e Cu-së, dhe ajo e diplomuar në një nga universitetet më të mira të Shteteve të Bashkuara, e aktualisht punonte në një projekt me Departamentin e Shtetit.
Mediat amerikane raportojnë se ndoshta 23 vjecari mund të kishte informuar dhe dikë tjetër për planet e tij.
XS
SM
MD
LG