Ndërlidhjet

KIEV


Mijëra demonstrues protestuan sot nëpër rrugët e kryeqytetit të Ukrainës, përkundër sinjaleve se presidenti dhe kryeministri mund të arrijnë te një kompromis, i cili do ta zgjidhte krizën e tyre.
Dje, presidenti Viktor Yushchenko tha se është i gatshëm ta shfuqizojë dekretin e tij për shpërndarjen e Parlamentit, nëse ligjvënësit do të bënin ndryshime serioze në rregullativën ligjore të funksionimit të parlamentit.
XS
SM
MD
LG