Ndërlidhjet

PARIS


Rreth një milionë votues francezë në territoret tejoqeanike dhe në kontinentin Amerikan, sot e filluan votimin për zgjedhjet presidenciale në Francë.
Votuesit tjerë në Francë, rreth 44.5 milionë, nesër nga 12 kandidatët do të përcaktohen për trashëgimtarin e presidentit Jacques Chirac.
Sondazhet e opinionit tregojnë se Nicholas Sarkozy nga qendra e djathtë dhe socialisteja Segolene Royale mund të kualifikohen për rrethin e dytë më 6 maj.
XS
SM
MD
LG