Ndërlidhjet

NJU JORK


Ambasadori i Serbisë në Kombet e Bashkuara e ka përcjellë në Nju Jork kërkesën e qeverisë dhe ministrisë së Jashtme serbe, që delegacioni i Këshillit të Sigurimit gjatë vizitës në Kosovë, t'i vizitojë edhe enklavat serbe.
Nga ambasadori serb Pavle Jeremoviq gjithashtu është kërkuar që të transmetojë se këtë kërkesë të qeverisë serbe, e ka mbështetur edhe ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov.
XS
SM
MD
LG