Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga dy sulme vetëvrarëse me makina bomba në një stacion policie në Bagdad janë vrarë së paku 12 vetë dhe janë plagosur afro 80 të tjerë. Raportohet se shpërthimet, që ndodhën në lagjen Al-Baija, kanë dëmtuar edhe shumë shtëpi. Viktimat ishin kryesisht policë dhe civilë.
XS
SM
MD
LG