Ndërlidhjet

MOSKË


Lideri opozitar në rusi, Garry Kasparov përsëri ka kritikuar autoritetet e Rusisë lidhur me goditjen e tyre ndaj demonstratave kundër Kremlinit gjatë fundjavës së kaluar. Zoti Kasparov, mbrëmë akuzoi policinë, që kishte rrahur dhe arrestuar protestuesit, për "brutalitet dhe mizori". Ish kampioni botëror në shah, Garry Kasparov, që tash është njëri nga liderët e opozitës në Rusi, dje ishte takuar me prokurorët lidhur me një kërkesë të ligjëvënësve për hetime se nëse policia kishte vepruar ilegalisht duke e arrestuar atë gjatë protestës në Moskë më 14 prill.
XS
SM
MD
LG