Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhjetë persona u vranë dhe njëzet të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë në afërsi të zyrave të një partie politike kurde, në Mosul. Sipas agjencive të lajmeve, në Irak u regjistruan sot edhe dy sulme të tjera vetëvrasëse.
Tre persona u vranë dhe dhjetë u plagosën në sulmin në afërsi të Zonës së Gjelbërt në Bagdad.
Në Bakuba ndërkaq, u vranë dhjetë persona.
XS
SM
MD
LG