Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord që të vendosin sanksione ndaj Iranit. Ata pranuan hartimin e së ashtëquajturës listë e zezë, që përmban individë dhe organizata të përfshira në programet bërthamore të Iranit. Nga ana tjetër shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana konfirmoi se bisedimet me Iranin rreth programeve bërthamore do rifillojnë të mërkurën.
XS
SM
MD
LG