Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ambasadori i ri amerikan në Kombet e Bashkuara, Zalami Khalilzad do kërkojë përfshirjen më të madhe të organizatës botërore në Irak, Lindjen e Mesme, Sudan dhe Kosovë.
Khalilzad, i cili sot morri postin e ambasadorit në Kombet e Bashkuara në Nju Jork, nesër udhëton drejt Evropës, ku do jetë pjesë e delegacionit të Këshillit të Sigurimit në Kosovë. Sekretarja e Shtetit, Kondolizja Rajs e ka inkurajuar pjesëmarrjen e ambasadorit Khalilzad në misionin në Kosovë.
"Mendoj se padyshim Kosova është një tjetër përparësi e ambasadorit të ri dhe kjo është arsyeja përse ai iu bashkangjit delegacionit", tha Richard Grenell, zëdhenës i misionit amerikan në Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG