Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria ka bërë thirrje për një kredi tregtare që do ndihmonte në ndërtimin e rrugës Durrës-Morinë, bëri të ditur Ministria e Financave.
Shqipërisë i duhet dhe një kredi prej 200-300 milionë eurosh për të përfunduar rrugën në fjalë.
Një kompani amerikano-turke po ndërton një segment 60 kilometra të gjatë të kësaj rruge, e cila do ta shkurtojë në 2 orë kohën e udhëtimit drejt Kosovës.
XS
SM
MD
LG