Ndërlidhjet

BAGDAD


Nëntë ushtarë amerikanë humbën jetën gjatë 24 orëve të fundit nga një sulm vetvrasës në Irak, njoftojnë burimet amerikane.
Nga i njëjti sulm në rajonin e Dixhalës u plagosën dhe 20 ushtraë të tjerë si dhe një civil irakian. Kjo e ka cuar në 85 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë gjatë prillit.
XS
SM
MD
LG