Ndërlidhjet

PRESHEVË


Ambasadori i Britanisë së Madhe në Beograd Stiven Uorthsuord po zhvillon vizitë dy ditëshe në Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ku me zyrtarët lokalë diskuton rreth gjendjes politike dhe ekonomike.
Britania është donator i madh në këto treva, siç janë projektet për dialog ndëretnik dhe ndihmat juridike.
XS
SM
MD
LG