Ndërlidhjet

BAGDAD


Nëntë ushtarë amerikanë humbën jetën gjatë 24 orëve të fundit nga një sulm vetvrasës në Irak, njoftuan burimet amerikane. Nga i njëjti sulm në rajonin e Dixhalës u plagosën dhe 20 ushtarë të tjerë si dhe një civil irakian.
Ndër zhvillime tjera në Irak: gjashtë persona u vranë nga sulmuesë të veshur me uniforma të ushtrisë irakiane në Bakuba.
XS
SM
MD
LG