Ndërlidhjet

TIRANË


Ka dhënë sot dorëheqje Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj. Ai e arsyetoi vendimin për dorëheqje me faktin se ndihej i lodhur nga ushtrimi i detyrës.
“Vitet e punës si Ministër i Jashtëm kanë qenë përvoja më e bukur dhe më e veçantë në jetën time" tha Mustafaj në deklaratën për media. Ai falenderoi kryeministrin Sali Berisha për bashkëpunimin dhe trupin diplomatik në vendet përkatëse.
Dorëheqja e tij ishte e papritur dhe përveç arsyes se ndjehet i lodhur, Mustafaj nuk përmendi ndonjë shkak tjetër.
Besnik Mustafaj ishte caktuar Ministër i Jashtëm i Shqipërisë pas fitores së Partisë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2005.
XS
SM
MD
LG