Ndërlidhjet

QYTET I VATIKANIT


Papa Benedikti XVI dhe presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbbas diskutuan për mosmarrëveshjet e brendshme palestineze, gjatë takimit të sotëm. Përmes një komunikate për shtyp, Vatikani shprehi dëshirën dhe shpresën që të shtyhen përpara iniciativat për paqe në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG