Ndërlidhjet

BRUKSEL


Misioni faktmbledhës i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën takohet sot në Bruksel me zyrtarët e Bashkimit Evropian. Delegacioni 15 anëtarësh i Këshillit do të takohen me kryeministrin e Belgjikës Guy Verhofstadt, Komisionerin për Zgjerim të BE-së Olli Rehn, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jaap de Hopp Scheffer dhe me zyrtarë të tjerë, njoftuan agjencitë e lajmeve.
XS
SM
MD
LG