Ndërlidhjet

BAGDAD


Grupi islamik i Irakut, që është i lidhur me Al Kaidën mori përgjegjësinë për sulmet vetëvrasëse ku u vranë nëntë ushtarë amerikanë dhe u plagosën 20 të tjerë. Ky grup përbëhet nga militantët synitë dhe përmes internetit tha se është përgjegjës për sulmet në Diyala.
XS
SM
MD
LG