Ndërlidhjet

ANKARA


Irani dhe Bashkimi Evropian rifillojnë sot bisedimet rreth programeve bërthamore të Teheranit. Në Ankara takohen shefi i diplomacisë së BE-së Havier Solana dhe zyrtari i lartë iranian Ali Larijani.
Para fillimit të bisedimeve Irani nuk ka sinjalizuar gatishmëri për ndalimin e pasurimit të uraniumit, gjë që kërkohet nga Bashkimi Evropian, Shtetet e Bashkuara dhe Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG