Ndërlidhjet

BAGDAD


Misioni i KB për Ndihmë në Irak, tha se shkalla e dhunës sektare në Bagdad është e lartë, përkundër operacionit të sigurisë që filloi dy muaj më parë. Misioni kritikoi qeverinë se nuk e ka bërë publik numrin e të vrarëve dhe i bëri thirrje për transparencë më të madhe në raportimin e numrit të viktimave.
Në raport gjithashtu thuhet se shkalla e papunësisë në Irak arrin në 60%, ndërsa 54% e irakianëve jetojnë me më pak se 1 dollar në ditë.
XS
SM
MD
LG