Ndërlidhjet

ANKARA


Irani dhe Bashkimi Evropian sot i fillojnë bisedimet rreth programeve bërthamore të Teheranit. Në Ankara takohen shefi i diplomacisë së BE-së, Javier Solana dhe kryenegociatori iranian, Ali Larijani.
Para takimit, Irani nuk ka sinjalizuar gatishmëri për ndalimin e programit të pasurimit të uraniumit, gjë që kërkohet nga SHBA, BE dhe KB.
XS
SM
MD
LG