Ndërlidhjet

PRAGË


Viti 2006 ka qenë "më i egri dhe më brutali" për gazetarët, thuhet në raportin Institutit Ndërkombëtar të Shtypit me seli në Vjenë.
Instituti e përshkruan vitin e kaluar si "luftë ndaj gazetarëve", në të cilin në mbarë botën kanë humbur jetën më shumë se 100 profesionistë të mediave.
Vetëm në Irak e kanë humbur jetën 46 gazetarë.
XS
SM
MD
LG