Ndërlidhjet

ANKARA


Irani dhe Bashkimi Evropian planifikojnë të mbajnë bisedime brenda dy javësh për programin bërthamor iranian. Kjo u bë e ditur mbrëmë pas takimit ndërmjet përfaqësuesit të lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana dhe zyrtarit të lartë iranian, Ali Larijani, në Ankara të Turqisë. Ata thanë se është arritur një lloj progresi gjatë këtij takimi por nuk janë dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG