Ndërlidhjet

MADRID


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf tha se Afganistani dhe forcat e NATO-s atje po e humbin luftën kundër talebanëve. Ai hodhi poshtë akuzat e zyrtarëve në Kabul sipas të cilëve Pakistani po ndihmon militantët talebanë.
Për mediat spanjolle, Musharaf gjithashtu tha se çfarëdo sulmi eventual i Shteteve të Bashkuara ndaj Iranit do të rriste tensionet ndërmjet shiitëve dhe synitëve në Pakistan.
XS
SM
MD
LG