Ndërlidhjet

DAMASK


Siria dhe Rusia nënshkruan kontratën në vlerë prej 220 milionë dollarësh për prodhimin e 3.2 milionë metra kub të gazit në ditë. Zyrtarët e Sirisë thanë se sipas kontratës firma ruse Story Gas mund të finalizojë projektin në Siri brenda 20 muajve pas fillimit të punës.
XS
SM
MD
LG