Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ish drejtori i CIA-s, George Tenet thotë se zëvendëspresidenti Dick Cheney dhe zyrtarët e tjerë të administratës amerikane e kanë shtyrë vendin që të sulmojë Irakun pa "debat serioz" rreth faktit se a ishte Saddam Husseini rrezik i menjëhershëm. Këto komente të zotit Tenet i përmbanë libri i tij, i cili do të përurohet të hënën.
XS
SM
MD
LG