Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i mbrojtes tha se e ka arrestuar operativistin e lartë të Al-kaidës, Abd al Hadi al-Iraq, i cili kishtre planifikuar ta vrajë presidentin e Pakistanit, Pervez Musharraf dhe zyrtarët e tjerë. Zëdhënësi i Pentagonit, Bryan Whitman tha sot se ai ishte dërguar në burgun amerikan në Guantanoamo Bay në Kubë. I arrestuari ishte zënë gjatë përpjekjes për të hyrë në Irak.
XS
SM
MD
LG