Ndërlidhjet

MOSKË


Sot në një spital të Moskës, në moshën 80 vjeçare, ka vdekur vilonçelisti dhe dirigjenti i njohur në përmasa botërore, Mstislav Rostropovich. I ndjeri Rostropovitch ishte shtrirë në spital në muajin shkurt të këtij viti.
XS
SM
MD
LG