Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në Uashington të hënën fillon takimi mes Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara.
Në mesin e temave do jetë e ardhmja e Kosovës dhe mbështetja për planin e Martti Ahtisaarit, që i jep Kosovës pavarësi të mbikqyrur.
Rusia ka kërcënuar me përdorimin e vetos në Këshillin e Sigurimit kundër planit të Ahtisaarit.
XS
SM
MD
LG